Наші відеовиступи:
Будні Веретенця (відеофільм до 20 річниці)
Веретенце на концерті у Луцьку до річниці Лесі Українки грудень 2016р.
А починалось все так: В 10 грудня 2001 році при загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня вчитель народного співу Семотюк Р.П. створила фольклорний гурт «Веретенце». На заняттях гуртка вчитель прищеплює любов до народної пісні. Діти, під її керівництвом записують місцеві народні пісні від старожилів села («Ой, на ставу, на ставочку», «Коло річки, коло млина», «Ой, на морі тихая погода»), вивчають обряди (обжинковий «Водіння кози», «Вінки»), хороводи („Кривий танець”), ігри («Пуста-пропуста», «Вовки»), колядки і щедрівки, водять вертеп, а загалом дають їм друге життя.
В дитячих душах і серцях запалився вогник бажання нести світло Різдвяної Зірки до всіх осель
І прийшов маленький успіх, 17 січня 2002р. на районному конкурсі-огляді колядок «З Різдвом Христовим» в школі-інтернаті с. Довгоноси «Веретенце» замає ІІІ місце.
Також стало традицією з вертепом на Різдво Христове іти до сільської Свято-Троїцької церкви з побажанням миру та любові для прихожан.
Отак з року в рік : 19 січня 2003р. І місце в районному конкурсі-огляді колядників і щедрувальників «З Різдвом Христовим»; 20 січня 2008 р. – І місце, січень 2009р. – ІІ місце, січень 2010 – І місце, січень 2011р. – ІІ місце; в січні 2006р. в обласному конкурсі-огляді «Ой, радуйся, земле!» в м.Турійську «Веретенце» займає ІІІ місце, і в січні 2009р. в цьому ж конкурсі – ІІІ місце.
І вже почались наші перші кроки, перші злети, хоча ми ще не мали навіть назви колективу. А це ж дуже важливо!?
На допомогу прийшов Самсонік Володимир Антонович, якого ми називаємо «хрещеним батьком» «Веретенця».
Є й хрещена мама – Галина Омелянівна. Завжди переживає за нас! Коли їдемо виступати, то Галина Омелянівна, як рідних дітей випроваджає, говорить напутні слова, бажає щасливої дороги і вдалого виступу, та ще й щось солоденьке дасть. То ж так потрібне це слово і сьогодні.
Вперше на обласну сцену ступили 13 квітня 2004р. «Веретенце» взяло участь у звітному концерті Ковельського району, присвяченому 60-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Їхали вперше до Луцька в колоні автобусів і в супроводженні міліції.
Влітку 2004р. стаємо учасниками ІV Міжнародного фестивалю українського мистецтва «Берегиня». Тут гурт нагороджують дипломом за збереження, відродження і популяризацію традиційного мистецтва українців.
А 16 листопада цього ж 2004р. «Веретенце» займає ІІІ місце в обласному конкурсі-огляді фольклорних колективів «Народні джерела».
В 2005 році від жительки с.Уховецьк Суднік Олександри Олександрівни був записаний обжинковий обряд «Водіння кози», учасники гурту вивчили його і сценічно відтворили. З цим обрядом у 2006році гурт зайняв І місце в обласному огляді-конкурсі фольклорних колективів «Обжинкова квітка», який проходив в Турійську
З фрагментом обряду виступали на концерті в обласному музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка, присвяченому 14,15,17-ій річницям до Дня Незалежності України
І ми з своєю весняною програмою 16 червня 2003 року, в яку входять різного характеру веснянки, жарти, традиційні ігри, а також веснянка «Подоляночка» записана від Нестерук Ганни, жительки села Черемошно, гурт «Веретенце» зайняв II місце в другому обласному фестивалі-конкурсі автентичного фольклору серед дитячих та молодіжних колективів „З поліських животоків".
За весняну програму в 2007р. в обласному конкурсі-огляді фольклорних колективів нагороджені грамотою «За активну участь».
Нам випала честь 24 квітня 2009 році брати участь в творчому звіті художніх колективів Волинської області в місті Києві. Уховецьким «Кривим танцем», записаним від Чухаль Ганни Трифонівни, нашої односельчанки, ми зачарували Київ, а він в свою чергу своєю величністю і красою нас. Ця поїздка залишила в наших душах незабутні спомини.
В м. Турійську в травні 2010р. на фестивалі фольклору «Сонцевид» -- І місце серед дитячих колективів за оригінальність програми.
В травні 2011 року виступали на звітному концерті Ковельського району з весняною програмою, а 12 червня цього ж року перед односельчанами на Дні святкування села Уховецьк, що на Трійцю.
Від жительки села Уховецьк, Шишко Олександри Іванівни, 1932 р.н., було записано обряд «Вінки», що був невідємною складовою обряду «Весілля», а тепер на жаль виконується незавжди. Дітьми був вивчений цей обряд, і виконувався на обласному огляді-конкурсі фольклорних колективів «Народні джерела» 2005р., зайняли II місце.
З концертною програмою, яка включала в себе і цей обряд виступали перед жителями села, перед учнями школи-інтернату села Довгоноси,
Неодноразово виступали на музейних гостинах в музеї-садибі Лесі Українки.
Але по-особливому відповідально виконувався обряд на справжньому дівич-вечорі, у постійної учасниці фольклорного гуртка - Ковалець Оксани.
А 9 жовтня цього 2011року, знову провели обряд «Вінки» в учасниці фольклорного гурту, нашої випускниці, а уже колеги, вчительки початкових класів, Оксани Кобись.
Кожного 9 травня, починаючи з 2003 року, «Веретенце» бере участь в звітних концертах школи.
В 2005 році від жительки села Уховецьк Суднік Олександри Олександрівни був записаний обряд «Водіння кози», учасники гурту вивчили його і сценічно відтворили. З цим обрядом у 2006 році гурт зайняв І місце в обласному огляді-конкурсі фольклорних колективів і окремих виконавців „Обжинкова квітка”.
У 2008 році 20 січня „Веретенце” займає І місце в районному огляді-конкурсі „З Різдвом Христовим”.
Діти вивчають обрядовий фольклор різних переодів природного циклу. Так в репертуарі є ряд обжинкових пісень, з якими «Веретенце» неодноразово бере участь у святкових концертах до Дня Незалежності України, що проходять на обласній сцені ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі «Ой, радуйся земле» в місті Турійську 12 січня 2009р.
А 22 вересня 2010 року на День партизанської слави в туристично-оздоровчому таборі «Оберіг» після концерту ми ще й сфотографувались з справжніми воїнами та їли справжню партизанську кашу.
Кожного літа «Веретенце» приймає участь в відкритті туристично-оздоровчого табору «Оберіг»
А яке нестримне дівоче бажання дізнатись про свого майбутнього обранця на Андріївських вечорницях! А що, смачна наша калита? Із кусанням калити розпочинаються Андріївські вечорниці. І скрізь лунає українська народна пісня. І це все наше «Веретенце»!
Від жителів села керівник колективу записала обряд вінкоплетин, з яким весною 2013 року завоював І місце в обласному конкурсі «Червона рута».
З 26 по 29 вересня 2013р. у м. Києві відбувся ХІІІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», де колектив виборов почесне звання лауреатів ІІ премії, тож наступний етап - це виступ нашого «Веретенця» у фінальному гала-концерті переможців/
16.12.2015р. ІІІ місце в обласному огляді-конкурсі колядок та щедрівок, який проходив у Ковелі в Палаці учнівської молоді (ПУМ).
На обласному конкурсі фольклорних колективів, який відбувся 12 грудня 2014р. у місті Луцьку «Веретенце» виступило із старовинною поліською піснею «На вигоні» і зайняло ІІІ місце.
03 червня 2013р., у Волинському обласному санаторії матері і дитини «Турія» Ковельського району відбувся обласний конкурс Всеукраїнського фестивалю творчості дітей села «Золоте зернятко» на тему "Ми всі - єдина родина". Фольклорний гурт “Веретенце” представив для глядачам свою весняну програму, за яку отримав другу премію фестивалю.
У 2016р. наше «Веретенце» з історичною піснею «Посіяли, поорали» записаною Лесею Українкою ще від Михайла Драгоманова брало участь у звітному концерті Ковельського району, а потім з нею ж ми їздили у володіння Мавки і Лукаша, на святкування 105 річниці написання Лесею Українкою її безсмертного дітища «Лісової пісні», де ми зустрілися з поетичним словом поетеси, з відомими поетами України.
Свою весняну програму 2017 року «Веретенце» дарувало для дітей і вчителів зі сходу України. Виступ відбувся у музеї –садибі Лесі Українки, що в селі Колодяжне. Діти донеччини були у захваті, бо саме через наше веселе весняне дійство вони дізналися, що на цій землі живуть звичайні, миролюбиві люди. Після виступу ми трошки поспілкувалися із учителями і дітьми. Вони розказали про ті страхіття війни, які довелося пережити удома, і про те, що вони нам по-доброму заздрять, що у нас все спокійно і мирно, тому разом і ми і вони бажаємо для України миру і процвітання. А ще того ж дня у нас був і ще один дуже важливий виступ для нащадків засновника нашої школи, його колишнього директора Вакулюка. Вони дізналися, про те, що «Веретенце» має виступати у селі Колодяжне і спішили на концерт, але припізнились… тому окремо для них, в одній із залів музею ми ще раз показали свою весняну програму, а за те смакували смачними цукерками від вдячних Вакулюків.
10 грудня 2017року «Веретенце» із своєю новорічно-різдв’яною програмою «Ой, устань, устань, господароньку!» їздило до старовинного міста Володимира-Волинськогго, де відбувся обласний огляд-конкурс фольклорних колективів і там зайняло ІІІ місце.